Sirtfood Diyeti Nedir?: Nasıl Yapılır ve Neler Yenir, Zararları Nelerdir?

Sirtfood diyeti nedir,nasıl yapılır ve nelerden oluşur
Sirtfood diyeti nedir,nasıl yapılır ve nelerden oluşur

Diyetin Tanımı

Sirtfood Diyeti Nedir?

Sirtfood diyeti, 45 kilo vermeyi başardığında şok edici bir diyet yaptığı için kısmen İngiliz şarkıcı Adele sayesinde ün kazandı. Böyle bir olay herkesin merakını uyandırdı.

Stresin sağlığı tehdit eden güçlü bir düşman olduğuna şüphe yoktur, çünkü kandaki kortizol seviyesini yükselterek; karbonhidrat, yağ ve protein metabolizmasına müdahale eden hormon, vücudun tüketilenleri sindirmesini zorlaştırır. Görünüşe göre Sirtfood diyeti bu soruna olası bir çözüm gibi görünüyor.

Bu yöntem hangi sırları saklıyor?

Sirtfood Diyetinin Dayanağı

Sirtuinler, metabolizmayı kontrol etmekten sorumlu enzimler açısından zengin yiyeceklerin ve meyve sularının tüketildiği iki aşamalı bir programa dayanmaktadır ve haftada üç kilo kilo vermeyi vaat eder, ancak kas kütlesi değil. Ayrıca bazı kardiyovasküler egzersizler yapmayı da içerir.

Bazı diyet otoritelerine göre, glikoz ve lipidlerin metabolik sürecini etkileme, böylece yağ hücrelerini düzenleme yeteneğine sahiptir. Diğerleri, etkinliğinin yalnızca obezite ve buna bağlı sorunları olan kişiler için garanti edildiğini iddia ediyor.

On iki yıldan fazla bir süre önce, İspanya’daki Navarra Üniversitesi’nden bilim adamları, obez hastalar üzerinde, kalori sağlayan gıdaların alımındaki azalmanın, uzun ömür geni olarak adlandırdıkları sirtuinleri harekete geçirdiğini gösteren araştırmalar yaptı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.