Tarçın Nedir?: Özellikleri, Sağlığa Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Tarçın: Tüm Özellikleri ve Sağlığa Faydaları
Tarçın: Tüm Özellikleri ve Sağlığa Faydaları

Giriş ve Tanımı

Giriş

Baharatlar ve aromatik çeşniler mutfakta giderek daha fazla kullanılmaktadır. Yiyeceklere verdikleri hem tat hem de koku onları gerekli unsurlar haline getirir. Bunlar arasında tarçın bulunuyor. Ancak sadece mutfakta öne çıkmakla kalmıyor. Hem University of the West hem de University of Connecticut onunla tıp alanında başarılı çalışmalar yürütmüştür.

Tarçın, sahip olduğu özellikler sayesinde birçok fayda sağlar. Bu nedenle, onunla ilgili her şeyi bilmek çok faydalıdır.

Tarçın nedir?

Tarçın, Tarçın (Drimys winteri) adlı bir ağaçtan elde edilen bir elementtir. 15 metre yüksekliğe ulaşabilen üst kısmı çıkarıldıktan sonra ürün elde edilir. Kullanım amacına göre rulo haline getirilebilir ve kurumaya veya öğütülmeye bırakılabilir.

Kökeni Sri Lanka’ya atfedilir, ancak bugün dünyanın hemen hemen her yerinde bulunabilir. Kullanımının milattan yüzlerce yıl öncesine dayandığına dair kayıtlar vardır.

Tarçın’ın özellikleri

Tarçın farklı özelliklere sahiptir. Tadı ve kokusundan dolayı asıl kullanım alanı mutfakta olsa da tarçın bundan çok daha fazlasıdır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.