Burun Akıntısından Kurtulmak İçin Evde Yapabileceğiniz Doğal Tedavi Yöntemleri

Burun Akıntısından Kurtulmak İçin Evde Yapabileceğiniz Doğal Tedavi Yöntemleri
Burun Akıntısından Kurtulmak İçin Evde Yapabileceğiniz Doğal Tedavi Yöntemleri

Burun akıntısı veya tıkanıklığı çok can sıkıcı olabilir – ancak böyle bir sorununuz olduğunda kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacak çözümler vardır.

Kış ayları gelip çattığı zaman aynı zamanda soğuk algınlığı gibi hastalıklarında ortaya çıkma zamanı geliyor. Bu mevsimde burun akıntısı da bize her gün eşlik ediyor ve evden mendil almadan çıktığımız zaman neredeyse yok denecek kadar az.

Mukusun, şurup veya ilaçlarla çıkarılması çok zor değildir, ancak semptomlarını hafifletmenin ve evde yapabileceğiniz bazı doğal ilaçlarla ondan kurtulmanın tamamlayıcı yolları vardır.

Burun akıntısı veya tıkanması acı verici ve utanç verici olabilir. İnsanlar soğuk algınlığı veya burun problemleri olduğunda sosyal ortamlardan kaçınma eğilimindedir. Bunun nedeni burunlarına dikkat çekmek istememeleridir.Kirlenmiş hava burnunuzun normalden daha kolay akmasına neden olur. Bununla birlikte, gerektiğinde bu rahatsızlığı azaltmanın yolları vardır.

Burun akıntısı için evde uygulanabilecek bir yöntem, her gün 15 dakika boyunca yüz ve boynunuza sıcak bir kompres uygulamaktır. Yerdeki bir havlunun üzerine oturun ve yanınıza ılık bir kase su koyun. Başını arkaya yasla ve yanına başka bir kase sıcak su koy. 15 dakika bekleyin. Sorununuz kendi kendine çözülene kadar bunu günde en az üç kez tekrarlayın.

Burun akıntısı için bir başka popüler yöntem, baharatlı yiyecekler yemek veya acı biber tabletleri çiğnemektir. Bu, dolaşımınızı uyarır ve burun pasajlarınızdan kan akışını teşvik eder.

Burun Akıntısından Kurtulmanın Yolları

İşte Burun akıntısından kurtulmak için evde yapabileceğiniz bitkisel tedaviler:

1. Kereviz, salatalık, nane ve zencefil suyu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir