Evden Çıkmadan Sırt Ağrılarınızı Azaltmanın 8 Yolu

Evden Çıkmadan Sırt Ağrılarınızı Azaltmanın 8 Yolu
Evden Çıkmadan Sırt Ağrılarınızı Azaltmanın 8 Yolu

Sırt ağrısı, halk arasında yaygın görülen hastalıklardan biridir. Sırt ağrısı çeken kişiler, durumlarının ciddiyeti nedeniyle genellikle çalışamaz veya günlük işlerini yapamaz hale gelirler. Çoğu durumda, kronik sırt ağrısı olan kişiler, reçeteli ilaçların yardımı olmadan düzenli bir hayat yaşayamazlar. Sırt ağrısının birçok nedeni olmasına rağmen, basit yaşam tarzı ayarlamaları sırt ağrısını azaltmada yardımcı olabilir.

Sırt ağrısının en yaygın nedenleri arasında kazalar, kötü duruş ve aşırı stres yer alır. Kötü duruş, hareketsiz yaşam tarzlarından kaynaklanan yanlış oturma ve ayakta durma pozisyonlarından kaynaklanır. Ek olarak, ağır kaldırmanın neden olduğu gergin kaslar veya sinir sıkışması da sırt ağrısına neden olabilir.

Bilgisayar, araba ve diğer elektronik cihazlarda çalışırken uygun ergonomik ayarları korumak sırt ağrısını önlemeye yardımcı olabilir. Yoga veya egzersiz gibi stres yönetimi teknikleri de omurganın sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

Düzenli egzersiz sırt ağrısını önlemenin önemli bir parçasıdır. Akupunktur gibi anksiyolitikler, hastaların otururken veya ayakta dururken kaslarını zorlamamaları için stres seviyelerini kontrol etmelerine yardımcı olur. Günlük egzersiz kas gerginliğini önlemeye yardımcı olur ve esnekliği korur. Germe egzersizleri ayrıca, ayaktayken veya otururken kaslarınızın gerilmesini ve sıkışmasını önlemeye yardımcı olur. Bu, kaslarınızın sırt ağrısına neden olmasını engeller ve egzersiziniz boyunca yaralanmamanızı sağlar.

Kötü duruştan kaçınmak, kasları zorlamak ve stresli durumlardan kaçınmak, gelecekteki sırt ağrısı nöbetlerini de önlemede son derece yardımcı olur. Kronik sırt ağrısı olan herkes, tekrar normal bir hayat yaşayabilmeleri için bu yaşam tarzı ayarlamalarını ciddiye almalıdır!

Siyatik sinir vücuttaki en uzun sinirdir, omurganın alt kısmında başlar, kalçadan geçer ve ayağın alt kısmında biter, bacakların kuvvetinden ve hareketinden sorumludur.

Siyatik ağrısı, alt ekstremitelerde ağrı, karıncalanma, güçsüzlük ve uyuşma şeklinde kendini gösteren ve bacak krampları veya bel ağrısı ile karıştırılabilen yaygın bir sorundur. Bazı araştırmalar, dünya nüfusunun yaklaşık %40’ının hayatlarının bir noktasında bu tür bir sorunla karşılaşacağını gösteriyor.

Bazı durumlarda sadece hafif rahatsızlığa neden olsa da, diğer durumlarda vücutta yanma hissine ek olarak neredeyse dayanılmaz keskin bir ağrı üretebilir.

Bu rahatsızlığın ürettiği rahatsızlık ve ağrı, çoğu hastanın ağrı ve iltihabı hafifletmek için bir tür ilaç alırken yatakta kalmaya zorlanmasına neden olur.

Burada siyatik ağrısını ve iltihabını hafifletmenin 8 doğal yolunu açıklayacağız.

Akupunktur

Akupunktur

Akupunktur, sinirlerin işleyişini iyileştirmek ve enerjiyi artırmak için vücudun belirli noktalarına çok ince iğnelerin yerleştirilmesine dayanan alternatif bir tedavidir.

Bu terapinin rahatlaması ilk seanstan itibaren hissedilir ve tedavi bittikten sonra mucizevi sonuçlar elde edilir. Günümüzde akupunktur, migren veya anksiyete tedavisinde etkinliğini kanıtladıktan sonra son derece popülerdir.

Kayropraktik ayar

Kayropraktik ayar

Bazı araştırmalar, kayropraktik ayarlamaların bu sorunun tedavisinde oldukça etkili olabileceğini göstermiştir, çünkü bazı durumlarda omurganın manipülasyonu ağrıyı, iltihabı hafifletebilir, hareketliliği eski haline getirebilir ve genel olarak iyileşmeyi kolaylaştırabilir.

Buz torbası

Buz torbası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir