Vücudunuzda Bir Hastalık Olduğuna İşaret Eden 6 Belirti

Vücudunuzda bir hastalık olduğunu yada olabileceğini gösteren ellerinizde ortaya çıkan 6 belirti

Ellerimiz vücudumuzun önemli bir parçasıdır. Onları her saat bir şeyler yapmak için kullanıyoruz ve size ilginç geebilir ancak hatta ellerimiz vücudumuzda meydana gelen bazı sağlık sorunları hakkında bizi uyarabilirler. Kuru olmaları, hassas olmaları hastalıkların habercisi olabilir . Normal olarak kabul etmediğimiz herhangi bir işaret bir hastalığa işaret edebilir.

Vücudunuzda hastalığınız olabileceği konusunda sizi uyarmak için ellerinizde ortaya çıkan 6 belirti

Kırılgan tırnaklar

Kırılgan tırnaklar

Tırnaklarınızın sağlığı genellikle genel sağlığınızı gösterir. Kolayca kırılırlarsa çinko, demir veya A vitamini açısından beslenme eksikliğiniz olabilir.

Tendonda ağrı

Tendonda ağrı

Eldeki tendonlardaki aşırı ağrı genellikle tendinitin sonucudur. Bunu düzeltmek için ellerinizi dinlendirin ve aktivite seviyenizi kademeli olarak artırın.

Ellerde karıncalanma

Ellerde karıncalanma

Ellerde karıncalanma, periferik nöropati olarak bilinen sinirler hasar gördüğünde meydana gelir. En yaygın neden şeker hastalığıdır. Ayrıca bir vitamin eksikliği, enfeksiyon, kalıtsal bozukluk veya otoimmün hastalıkları da gösterebilir. Durum ne olursa olsun, ellerinizde karıncalanma hissederseniz bir uzmana gidin.

Avuç içi terlemesi

Avuç içi terlemesi

Aşırı terli avuç içi, palmar hiperhidrozunun hatası olabilir. Bunu çözmek için topikal ter önleyiciler kullanabilir, avuç içine botoks uygulayabilir veya iyontoforez yapmak için doktora gidebilirsiniz. Diğer bir neden, enerji üreten hücrelerin gereğinden fazla çalışmasına neden olan aşırı aktif bir tiroid olabilir.

El Sıkma

El Sıkma

El sıkma ciddi sorun olduğunu gösterir bir alarm işareti olabilir. Parkinson, dopamin kimyasalları dejenere olduğunda ortaya çıkan ve el titremesi ile ilişkili nörodejeneratif bir hastalıktır. Genellikle hareketsiz oturma ve konuşma güçlüğü gibi diğer değişiklikler eşlik eder.

Parmaklarınız şekli

Parmaklarınız şekli

Örneğin; Parmaklarınız baget gibi görünüyorsa, akciğer kanseri, siyanotik kalp hastalığı ve enfektif endokardit gibi bir tür akciğer veya kalp hastalığına işaret ediyor olabilir.

Vücudumuzun bize gönderdiği sinyalleri bilmek, her türlü sorunu zamanında tespit edebilmek için çok önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir