Nar Nedir?: Tüketilmesi, Özellikleri, Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Nar: Nedir, Nasıl Tüketilir,Özellikleri,faydaları ve zararları nelerdir?
Nar: Nedir, Nasıl Tüketilir,Özellikleri,faydaları ve zararları nelerdir?

Narın özelliklerini biliyor musunuz? Birçok insan yeşil meyve suyunu tercih etse de, gerçek şu ki ıspanağın ötesinde de bir hayat var. Bu yüzden sağlığınız için faydalı bir meyve suyu tüketmeyi düşünüyorsanız Narı beğeninize sunuyoruz.

Nar, Nar ağacında bulunan bir meyvedir. Nar, polifenoller, ellagik asit ve kateşinler dahil birçok antioksidan içerir. Narda bulunan ana polifenol, güçlü antioksidan özelliklere sahip punisik asittir.Kateşinler narda bulunan bir başka antioksidandır. Bunlar kırmızı ve beyaz nar tohumlarının içinde bulunur.Nar, yüksek miktarda C vitamini ve lif içerir. Ayrıca kalsiyum, demir, magnezyum ve potasyum içerirler.

Pek çok özelliği arasından bir antioksidan kaynağı olduğu öne çıkıyor. Ancak bazı yerlerde afrodizyak meyvesi olarak bilinir. Daha sonra narın sağlığa olan faydalarına değineceğiz.

Nar Nedir?

Punica granatum (bilimsel adı), sağlık açısından büyük yararlar sağlayan bir süper meyvedir. Lif içeriği sayesinde diyetlerde yardımcı olarak kabul edilir. Ek olarak, güzel cildi korumaya ve yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olacak şekilde bir antioksidandır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir