Özel Hastanelerde Covid-19 PCR ve Antikor Test Ücreti Ne kadardır?

Bilindiği üzere PCR testi, Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı sağlık kuruluşlarında yapılmaktadır.

PCR Testi nedir?

Test için öncelikle hastanın burnundan ve boğazından özel çubuklarla sürüntü yöntemi ile örnek alınır. Alınan sürüntü örnekleri virüs taşıma ortamı olarak da bilinen özel sıvılar içerisinde testin yapılacağı laboratuvara ulaştırılır. Polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) yöntemi kullanılarak, nükleik asit amplifikasyonu yoluyla Covid-19 virüs RNA’sını tespit edilmesiyle yapılmaktadır.

Covid-19 PCR testi için hastaneye gitmem gerekiyor mu?

PCR testini Özel bir hastanede yaptırmak isteyenler özel sağlık ekipleriyle evinizde, ofisinizde veya sizin belirleyeceğiniz bir lokasyonda test yaptırabilmektedir.

Covid-19 PCR Testi Sonuçları ne kadar sürede çıkar?

PCR Test sonuçları en erken 12 saatte, en geç ise yaklaşık 24 saatte belli olmaktadır.

Özel Hastane Covid-19 PCR Test Ücreti

2022 yılında Özel Hastanelerde yaptıracağınız Covid-19 PCR Testinin ücreti 250 TL’dir. Bazı anlaşması olan hastanelerde indirim uygulanmaktadır.

Antikor Testi nedir?

Antikorlar, bağışıklık sisteminin vücudun kendisine tehditleri tanıyarak, ortadan kaldırmasına yardımcı olan protein yapısında immünglobülinlerdir.  Bağışıklık sistemimiz Covid -19( SARS-CoV-2) virüsüne karşı korunmak için de, belirli antikorlar oluşturmaktadır.

Özel Hastane Covid-19 Antikor Test Ücreti

2022 yılında Özel Hastanelerde yaptıracağınız Covid-19 Antikor Test ücreti 300 TL’dir. Bazı anlaşması olan hastanelerde indirim uygulanmaktadır.

Yorum yapın