Diş Ağrısı için Evde Ne Yapılabilir?( 6 Harika Çözüm)

Diş Ağrısı için Evde Uygulayabileceğiniz 6 Harika Çözüm
Diş Ağrısı için Evde Uygulayabileceğiniz 6 Harika Çözüm

Diş ağrıları inanılmaz derecede can sıkıcı olabilir. Sizi tamamen herşeyden alıkoyabilir. Uyumanıza bile engel olabilirler.

Diş ağrısına diş çürüğü, diş eti hastalığı ve diş eti iltihabı gibi birçok faktör neden olabilir. Diş hekimini düzenli olarak ziyaret etmeyen kişiler, diş eti hastalığı veya diş çürümesi nedeniyle diş ağrısı yaşayabilir.

Diş ağrıları, diş çürüğü ve diş ağrısı gibi diş problemleriyle ilişkili ağrıyı ifade eder. Bu ağrı türü, insan dişlerinde sinir hücrelerinin varlığı nedeniyle kronik ağrı olarak kabul edilir.

Diş problemleri ağrılı olabilir ve mümkün olan en kısa sürede halledilmelidir. Düzenli diş hekimi ziyaretleri, ağzınızı temiz tutarak ve çürük ve diğer sorunlardan kaynaklanan hasarlardan uzak tutarak diş ağrılarını önler.

Dişiniz ağrımaya başlarsa, daha iyi hissetmenize yardımcı olmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Dişlerinizle ilgili bir sorununuz varsa ve bir profesyonel tarafından tedavi edilemezseniz, diş hekiminizi ziyaret edene kadar size geçici olarak yardımcı olabilecek doğal çözümler vardır.

Diş ağrısı nedeniyle çoğu kişi ağrıyı kesmek için internette bitkisel çözüm önerileri arıyor. İnsanların her basit ağrıda ilaç ve ağrı kesici kullanmak yerine doğal tedavilere yöneldiği bir gerçek. Diş ağrısına dair birçok uzman farklı tedavi önerileride sunmaktadır. Evinizde bulunan malzemeleri kullanarak çektiğiniz diş ağrısını biraz olsun hafifletmeniz mümkün. Üstelik doğal olduğu için zararsız. Şunuda belirtmek gerekirse aşağıdaki doğal tedavi yöntemleri diş ağrınızı sadece geçici bir süre yatıştırabilir. Eğer ağrınız çok şiddetliyse veya bu yöntemler ile ağrınızda azalma olmuyorsa bir diş hekimine görünmelisiniz.

Diş Ağrınızı hafifletecek evde uyulayabileceğiniz bazı doğal tedavi yöntemleri

1. Tuz ve karabiber

Tuz ve karabiber 1

Hayır, ağzını baharatlamayacaksın. Tuz ve biber birleştirildiğinde, ağrınızı hafifletebilecek antibakteriyel ve antienflamatuar özelliklere sahiptirler. Bir macun oluşturmak için bu iki elementi birkaç damla su ile eşit oranlarda karıştırmanız önerilir. Karışımı etkilenen dişe cömertçe uygulayın ve iyice durulamadan önce birkaç dakika çalışmasına izin verin. Dişçiyi ziyaret edene kadar bunu günde birkaç kez yapın.

2. Sarımsak

Sarımsak
Sarımsak

Bir diş ağrıdığında sarımsak kokulu nefes en büyük endişeniz olmayacak. Sarımsak, diş ağrısını azaltmaya yardımcı olabilecek antibiyotik ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Etkisini arttırmak için yukarıda bahsedilen tuz ve biber karışımını bir sarımsak püresine ekleyin. Karışımı bölgeye 5-10 dakika uygulayın ve ardından ağzınızı ılık suyla durulayın. Diş hekiminizi ziyaret edene kadar bu işlemi günde birkaç kez tekrarlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir