DAFLON 500 MG 60 FILM TABLET

DAFLON 500 MG 60 FILM TABLET Kullanma Talimatı - Nasıl kullanılır - Ne için kullanılır - Kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler - Yan Etkileri - Fiyatı - Saklanması

İlaç Hakkında Kısa Bilgi

İ.BARKOD:8699552090519
ETKİN MADDE:DIOSMIN+HESPERIDIN
REÇETE:NORMAL RECETE
İTHAL/İMAL:IMAL
EŞDEĞER KODU:E357A
SGK ETKİN MADDE KODU:SGKEY6
SGK KAMU NO:A09283
ATC KODU:C05CA53
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ:0-
FİRMA ADI:SERVIER ILAC
BİRİM/CİNSİ:MG
AMBALAJ MİKTARI:60

ATC Sınıflandırması

C – KARDİYOVASKÜLER SİSTEM
C05 – DAMAR KORUYUCULAR
C05C – KAPİLLER STABİLİZE EDİCİ AJANLAR
C05CA – BİOFLAVONOİDLER
C05CA53 – DİOSMİN, KOMBİNASYONLARI

İlacın kısa özeti

Daflon 500 mg film kaplı tablet

9 toplam yorum

 1. Endoplazmik Retikulum dedi ki:

  Doktorum bana Venöz yetmezlik tanısı koydu tedavisi olmadığınısöyledi. Her gittiğim doktor varis çorabı ve bu daflon 500 mg dışında hiçbir ilaç vermedi.

 2. bavatron dedi ki:

  Hemoroid ve Variz tedavisinde kullanıldığını biliyorum.

 3. Hedgehog dedi ki:

  Hemoroid hastayısım. Tedavi için günde kullanmaya değer bir ilaç. Kullandıktan sonra son 1 saattir kaşıntı yaptı bende yan etkisimidir bilmiyorum. Yanında mide ilacıda verdi doktorum.

 4. Titus dedi ki:

  Basur berbat bir hastalık. Gittiğim doktor proctolog krem ile birlikte kullanmam için yazdı. Büyük abdestimi yapmaya korkar oldum. Tuvalete güle oynaya gideceğim günleri bekliyorum.

 5. Player501 dedi ki:

  Hemoroide bağlı ağrı ve şiskinliği alan bir ilaçtır. 1 kutuda 60 tablet bulunuyor.
  Reçeteli veya reçetesiz satılan bir ilaçtır.
  Doktorum ilk 4 gün sabah öğle akşam 2’şer tablet, devam eden 3 gün sabah akşam 2’şer tablet, devamında hala iyileşmediyse günde sabah akşam 1’er tablet olarak kullanmamı söyledi.

 6. Dispatcher dedi ki:

  Yaz tatilindeyken bir akşam vakti başlayan bir acıma ile hemoroid’im olduğunu farkettim. Sıcak su felan denedim bir etkisi olmadı. Her ne kadar küçük olsada internette araştırdığımda bu ilacı gördüm. Acile giderek doktora şikayetimi anlattım. Daflon yazabilirmisiniz dedim yazdı sağolsun ve iyi geldi bana. Sonra ilacı kullanmayı bırakmıştım. İlacın son kullanma tarihinin bitmesine 3 ay varken yine hastalık geri döndü. İlacı yeniden kullanmaya başladım. Kullandıktan sonra acı dindi ve şişlik indi. 1 sene daha rahatım inşallah 🙂

 7. azminelindenbirseykurtulmaz dedi ki:

  Hayatımda bu kadar etkili bir başka ilaç bilmiyorum siz biliyorsanız söyleyin.
  Hemoroid tedavisinde ilk 4 gün, günde 6 sonraki günler günde 4 adet kullanılması gerektiği söylendi. Proctolog krem birlikte hem içerden hem dışardan bu hastalıkla savaşabilirsiniz. Hayat kurtarıcı bir ilaç.

 8. Loveixle dedi ki:

  Kullanır kullanmaz daha ilk günden etkisini gösterdi. Şişkinlik indi. 1yıl boyunca diyetle birlikte hemoroidi tedavi etmiştim fakat yine geri geldi. Yeniden daflon kullanmaya başladım tekrar iyi geldi. İlaç işe yarıyor. Kim yaptıysa çok faydalı allah razı olsun. Tek ilaca güvenmeyin diyet yapmayıda ihmal etmeyin. Acı yemeyi filan bıraktım bu arada.

 9. Aneximandros dedi ki:

  Daha önce hemoroid sorunu yaşıyordum ama sıcak banyo ve diyet yaparak iyileştirmiştim.
  Bir gün büyük tuvaletimde kan, hareket kısıtlaması ve şişkinlik sorunları yaşamaya başladım.
  Yurtdışında gittiğim doktorların farklı ilaçlarını kullandım ama işe yaramadı.Türkiye’den dönen bir arkadaşıma daflon aldırdım ve getirttim ve kullanmay başladım 2 gün içerisinde ağrı sızı kalmadığı gibi kanama inanılmaz derecede azaldı. 2 haftadı o kadar ağrıyı boşa çekmişim.
  Benim için mucizevi ilaçlar listesinde yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir