SIMFLAT 40 MG / 80 MG 30 FILM TABLET

SIMFLAT 40 MG / 80 MG 30 FILM TABLET Kullanma Talimatı - Nasıl kullanılır - Ne için kullanılır - Kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler - Yan Etkileri - Fiyatı - Saklanması

İlaç Hakkında Kısa Bilgi

BARKOD 8699514095422
ETKİN MADDE OTILONYUM BROMUR + SIMETIKON
FİRMA ADI ABDİ İBRAHİM İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İMAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ ISKONTODAN MUAF DEGIL
BİRİM / CİNSİ MG
AMBALAJ MİKTARI 30
ATC KODU A03A
NFC KODU A15022
SGK EŞDEĞER KODU E820A
SGK ETKİN MADDE KODU SGKG1G

ATC Sınıflandırması

A – SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA
A03 – FONKSİYONEL GASTROİNTESTİNAL HASTALIKLARDA KULLANILAN İLAÇLAR
A03A – FONKİSYONE BARSAK HASTALIKLARINDA KULLANILAN İLAÇLAR
11 toplam yorum

 1. Mehmet Uğur dedi ki:

  Reflü tedavim için doktorun verdiği 2 ilaçtan biri.

 2. Ufuk Mercan dedi ki:

  Uzun zamandır çektiğim sindirim problemini bu ilaç sayesinde giderdim.Üretenden allah razı olsun.

 3. Serdar Uzgöz dedi ki:

  Gastroenteroloji bölümüne randevu altım, karaciğer ve dalakda ağrı şikayeti ile gittim. Doktor tahlil sonuçlarına göre bağırsaklarımdaki gazın karaciğer ve dalağa baskı uyguladığını, ağrının bundan dolayı olduğunu söyleyip bana verdiği ilaç.

 4. Mert Noyangil dedi ki:

  Şişkinlik problemi dolayısyla gittiğim doktorun yazmış olduğu ve bir ay kullanmam gerektiği söylenilen ilaç
  Yemeklerden yarım saat önce alıyorum ama maşallah gazman gibi dolanıyorum ortalıkta iyi ki homeoffice çalışıyorum 🙂 Umarım gaz problemimi çözer ama şimdilik muthiş bir ilaç.

 5. Merve Karataş dedi ki:

  Bağırsakta ve sindirim kanalında gaz şikayetini otilonyum bromür ve simetikon etken maddeleri sayesinde azalttığı söylenen bir ilaçtır. Etken maddelerinin ikisi de vücutta metabolize edilmeden atılmaktadır. Doktorum yemeklerden 20 dk önce aç karnına alınması tavsiye etti.Kasları gevşettiğinden midir bilinmez bende biraz uyku hali ve hafif baş dönmesi yarattı.

 6. Tevfik Çoşkun dedi ki:

  Irritabl bağırsak sendromu için doktorum tarafından reçete edilmiş mucize bir ilaçtır. Günde üç defa yemeklerden 20 dakika önce bir tane almam sonucunda gaz ve şişkinlik problemimi gidermiştir.Artık altı aylık gebeler gibi dolaşmadığım için çok mutluyum; dulcolax, bekunis, dulcosoft, contipass sizlere de elveda diyorum.

 7. Ferdi Osmanoğlu dedi ki:

  Ciddi gaz sıkışmaları ve mide rahatsızlığı hissediyorum. Doktor, Ülseratif kolit ve gastrit rahatsızlığım olduğunu söyledi. Rahatızlık hissettiğim an bu ilacı kullanıyorum. Kullanım süresi 5 günü geçmemeli diye biliyorum. Kısa süre içerisinde işe yarıyor. Gaz sıkışmasından dolayı mile bulantısı, tansiyon düşmesi olduğu zamanlar alıyorum bu ilacı.

 8. Osman Büyükdere dedi ki:

  Simflat reçetesiz satılıyor mu?

  • ilacrehberiniz dedi ki:

   Evet. Dahiliyeye gidip durumunu anlatıp reçete de yazdırabilirsiniz o zaman sigortanız varsa devlet tarafından karşılanır.

 9. Kazım Şenlik dedi ki:

  Simflat’ı ne kadar kullanıyor acaba insanlar 1 kutu bitirip etkisini görmedim der keserse zaten etkisini alamaz diye düşünüyorum bence hastalık geçinceye kadar kullanılmalı. ben kullanıyorum sanırım etki etmeye başladı 3. kutu bitti sabah öğle akşam aç yemeklerden 20 dk önce içiyorum ve devam edeceğim .
  inşallah rabbim şifasını verir .

  • Serhat Altın dedi ki:

   Ben kullanamya başladıktan 2 gün içerisinde etki etti.Debridat kullandım iç etkisini görmedim.Gaz sorunu da arada sırada oluyor.Bir ilaç var kötü olucağımı düşündüğümde alıyorum.Allaha şükür bir sıkıntım yok.Aslında ilaçlarda kişiden kişiye fark edebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir