Diyet Yapmadan Karın Yağlarından Kurtulun

Diyet yapmadan karın yağlarınan kurtulmak ve düz bir karına sahip olmak için 10 ipucu
Diyet yapmadan karın yağlarınan kurtulmak ve düz bir karına sahip olmak için 10 ipucu

Birçok insan şiş bir karına sahip olmanın verdiği huzursuzluk ile bu şişlikten kurtulmak istemektedir. Fakat, egzersiz yapmanın veya diyet yapmanın birçok insanın sahip olmadığı bir irade ile olabileceğini biliyoruz. Herkes bunu başaramıyor.

Bu sorunu ortadan kaldırmak için bazı hileler mevcut. Bu hileler ile, herhangi bir diyet kısıtlaması olmadan şişkinliğinizi azaltarak, istediğiniz düz karını elde etmenize yardımcı olacak 10 ipucunu sizlerle paylaşıyoruz.

Diyet Yapmadan Karı Yağlarını Eritin

1- Bol Sıvı Tüketin

Bol Sıvı Tüketin
Bol Sıvı Tüketin

Vücudunuza sıvı sokmayı bırakmayın ve bol su için. Susuz kalmak, karın bölgesinde 2 kiloya kadar artan su birikmesine neden olur. En az 2 litre su veya diğer sıvıları için.

2- Tuzsuz Kuruyemiş Tüketin

Tuzsuz Kuruyemiş Tüketin
Tuzsuz Kuruyemiş Tüketin

Kuruyemişler, karın şişliğine iyi gelir. Tuzsuz olduklarından emin olun ve yediğiniz miktarı ölçün, bir porsiyonun küçük bir avuç olduğunu unutmayın.

3- Az Yağlı yada yağsız sağlıklı kahvaltılar yapın

Yağsız sağlıklı kahvaltılar yapın
Yağsız sağlıklı kahvaltılar yapın

Kahvaltınıza az yağlı süt eklerseniz savaşı kazanırsınız. Kalsiyum içeren gıdalar daha sağlıklı bir vücut ağırlığı ile ilişkilendirilmiştir.

4- Çiğnemeyi Unutmayın

Forget the gum
Forget the gum

Yiyecekleri yutmayın. Her lokmayı yutmadan önce en az 10 kez çiğneyin, aksi takdirde vücudunuzun bu yiyecekleri parçalaması daha uzun sürer, bu da gaz ve hazımsızlığa neden olur.

5- Sakız Çiğnemeyin

Sakız Çiğnemeyin
Sakız Çiğnemeyin

Sakız çiğnemek sizi daha fazla hava yutmaya zorlar; bu, göbeğiniz şişeceği için kot pantolonunuzu iliklerken fark edeceğiniz bir şeydir. Gerekirse sakızı nane şekeri ile değiştirin.

6- Duruşunuzu Düzeltin

Duruşunuzu Düzeltin
Duruşunuzu Düzeltin

Figürünüzün hemen en iyi şekilde görünmesini sağlamak için düzeltin. İyi bir duruşa sahip olduğunuzda, mide hemen yeniden konumlandırılır ve karın kasları tonlanır.

7- Sulu sebze ve meyveler tüketin

Sulu sebze ve meyveler tüketin
Sulu sebze ve meyveler tüketin

Bu bir hata değil. Sebze veya meyve gibi bol su içeren yiyecekleri daha çabuk tok hissetmenizi sağlayacağı için tercih etmenizi öneririz.

8- Kahve için

Kahve için
Kahve için

Kahve, vücuttaki fazla suyu atarak karın şişkinliğini gidermeye yardımcı olan doğal bir idrar söktürücüdür. Ek olarak, uyarıcı etkileri midenin hareket etmesine yardımcı olur ve bu da düz bir karına yol açar.

9- Tuvalete Gidin

Tuvalete Gidin
Tuvalete Gidin

Her gün gitmeye çalışmalısın. Tuvalete gitme dürtüsünü görmezden gelmek sadece beyninizi çalıştıracak ve şişkinliğe bağlı kabızlığa yol açacaktır.

10- Probiyotikleri tercih edin

Probiyotikleri tercih edin
Probiyotikleri tercih edin

Probiyotikler, sindirim sistemine yardımcı olan ve gastrointestinal problemler yaşamanızı engelleyen iyi bakterilerdir. Midenizin iyi çalıştığından emin olmak için yoğurt, lahana turşusu, ayran veya kimchi gibi probiyotik içeren gıdalardan günlük bir porsiyon yiyin.

Tüm bunlara ek olarak, stresin göbekte yağ birikmesine neden olan kortizol üretimini artırdığı için günde en az 20 dakika dinlenmeniz gerektiğini unutmayın.

Yorum yapın