Tıkalı Arterleri Temizlemek ve Kalp Krizinden Korunmak için Tüketmeniz Gereken Besinler

Arterler, kanı kalpten ve vücut organlarından uzaklaştıran kan damarlarıdır. Sağlıklı arterler vücudunuza hayati sıvılar ve oksijen sağlar. Ek olarak, tıkalı arterler kanın organlara ulaşmasını engelleyerek organ sağlığının azalmasına neden olur. Tıkalı arterler, ateroskleroz gibi kalp hastalıklarına neden olabilmektedir.

Kan dolaşımı, vücudunuzun işlevlerinin kritik bir parçasıdır. Arterler kanın kalbinize ve ana organlarınıza ulaşmasına yardımcı olur. Arterler, kanın serbestçe ve etkili bir şekilde akmasına izin verir.Kalbiniz, arterler yoluyla vücudunuza kan pompalar.Bu işlem vücudunuzun tüm bölümlerinin yeterli miktarda kan almasını sağlar. Cildiniz yeterli oksijen alırken organlarınız düzgün çalışması için yeterli kan alır. Yeterli dolaşım olmadan vücudunuz hayatta kalamaz.

Sağlıklı bir kalp, kanı sağlıklı arterler aracılığıyla verimli bir şekilde pompalar./mark> Tıkanmış arterler, kalbinizin vücudunuza taşıyabileceği oksijenli kan miktarını azaltır. Sağlıksız arterler, aşırı kolesterol ve diğer sağlıksız maddeleri kan dolaşımında tutarak ateroskleroza katkıda bulunur.

Birçok insan kalp krizi veya felç gibi kalp hastalıklarından ölmektedir. Bu, vücudun geri kalanına kan akışını kesen tıkanmış arterlerimiz olduğunda ortaya çıkar.

Stres, sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam ile bu soruna yakalanma riski artar. Tıkalı arterleri temizlemek veya tıkanmasını önlemek için diyetinize bazı yiyecekleri dahil ederek bu riskleri azaltabilirsiniz.

Sizi Olası Kalp Hastalıklarından Koruyacak 15 Besin

Yaban Mersini

Yaban Mersini
Yaban Mersini

Potasyum oranı yüksektir, bu nedenle kalp krizi riskinizi %40 oranında azaltabilirsiniz.

Somon Balığı

Somon Balığı
Somon Balığı

Enflamasyonu, kolesterol seviyelerini azaltan ve trigliserit seviyelerini düzenleyen çok zengin bir yağ asidi kaynağıdır.

Portakal Suyu

Portakal Suyu
Portakal Suyu

Kan basıncını düşüren ve kan damarı sağlığını iyileştiren birçok antioksidan içerir.

Avokado

Avokado
Avokado

Kalp sağlığınızı destekleyecek ve kolesterol seviyelerini düzenleyecektir.

Kuşkonmaz

Kuşkonmaz
Kuşkonmaz

Damarların tıkanmasını önler, iltihabı ve kolesterol seviyelerini düşürür.

Tarçın

Tarçın
Tarçın

Bu baharat yüksek kolesterolü düşürür ve tıkanmış arterleri giderir.

Deniz Yosunu

Deniz Yosunu
Deniz Yosunu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir