RESPIRO 25 MCG/125 MCG INHALASYON ICIN SUSPANSIYON ICEREN AEROSOL (120 DOZ)

RESPIRO 25 MCG/125 MCG INHALASYON ICIN SUSPANSIYON ICEREN AEROSOL (120 DOZ) Kullanma Talimatı - Nasıl kullanılır - Ne için kullanılır - Kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler - Yan Etkileri - Fiyatı - Saklanması

RESPIRO 25 MCG/125 MCG INHALASYON ICIN SUSPANSIYON ICEREN AEROSOL (120 DOZ) Hakkında Kısa Bilgi

BARKOD8699525527202
ETKİN MADDEFLUTIKAZON + SALMETEROL
FİRMA ADIDEVA HOLDİNG A.Ş.
REÇETENORMAL RECETE
İTHAL-İMALİMAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİISKONTODAN MUAF DEGIL
BİRİM / CİNSİMCG
AMBALAJ MİKTARI120
ATC KODUR03AK06
NFC KODUA13578
SGK EŞDEĞER KODUE597N
SGK ETKİN MADDE KODUSGKFNP

RESPIRO 25 MCG/125 MCG INHALASYON ICIN SUSPANSIYON ICEREN AEROSOL (120 DOZ) ATC Sınıflandırması

R – SOLUNUM SİSTEMİ
R03 – TIKAYICI (OBSTRÜKTİF) SOLUNUMYOLU HASTALIKLARINDA KULLANILAN İLAÇLAR
R03A – ADRENERJİK İNHALANTLAR
R03AK – ADRENERJİKLER VE TIKAYICI HAVAYOLU HASTALIKLARINDA KULLANILAN DİĞER İLAÇLAR
R03AK06 – SALMETEROL VE TIKAYICI HAVAYOLU HASTALIKLARINDA KULLANILAN DİĞER İLAÇLAR

RESPIRO 25 MCG/125 MCG INHALASYON ICIN SUSPANSIYON ICEREN AEROSOL (120 DOZ) isimli ilacın kısa özeti

ALUTARD SQ enjeksiyonluk süspansiyon içeren flakon.

Deri altına uygulanır.
 

  • ETKİN MADDE: ALUTARD SQ, alüminyum hidroksit üzerine adsorplanan standardize edilmiş alerjenler içeren bir depo preparattır. ALUTARD SQ’nun biyolojik aktivitesi, mL başına SQ Birimi (SQ-U/mL) ile ifade edilen alerjen konsantrasyonu ile ilgilidir. Enjeksiyon flakonu ve konsantrasyonu Flakon No, Renk, Konsantrasyon (SQ-U/mL): 1, Gri, 100; 2, Yeşil, 1000; 3, Turuncu, 10.000; 4, Kırmızı, 100.000. Flakonlar yalnızca konsantrasyon açısından farklılık göstermekte olup, içerdiği etkin maddeler açısından aynıdır.
  • YARDIMCI MADDELER: Sodyum klorür, sodyum hidrojen karbonat, fenol, ,alüminyum hidroksit enjeksiyonluk su. ALUTARD SQ, ağaç, ot, çayır polenleri, epitel, ev tozu akarı ve venom gibi bir veya daha fazla alerjenin neden olduğu alerjik hastalıkların tedavisinde (spesifik immünotedavi) kullanılan bir alerjen özütüdür.

RESPIRO 25 MCG/125 MCG INHALASYON ICIN SUSPANSIYON ICEREN AEROSOL (120 DOZ) nedir ve ne için kullanılır?

1. ALUTARD SQ nedir ve ne için kullanılır?

ALUTARD SQ, size cam flakonlar içerisinde biri doz artırım aşamasında, diğeri idame aşamasında kullanılan iki farklı ambalaj halinde sunulmaktadır:

Doz artırım aşaması ambalajında her biri farklı renklerde 4 flakon bulunur.

Bunlardan gri renkli olanı 100 SQ-U/mL, yeşil renkli olanı 1,000 SQ-U/mL, turuncu renkli olanı 10,000 SQ-U/mL ve son olarak kırmızı renkli olanı 100,000 SQ-U/mL konsantrasyondadır. İdame aşaması ambalajı ise sadece kırmızı renkli 100,000 SQ-U/mL konsantrasyonluk tek bir flakon içermektedir.

RESPIRO 25 MCG/125 MCG INHALASYON ICIN SUSPANSIYON ICEREN AEROSOL (120 DOZ)’yi kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

2. ALUTARD SQ’yu kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

ALUTARD SQ’yu aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ:

Bağışıklık sistemini etkileyen bir rahatsızlığınız var ise, Bağışıklık sistemini baskılayan bir tedavi görüyorsanız, Kronik kalp ya da akciğer rahatsızlığınız var ise, Ciddi yüksek tansiyon hastası iseniz, Böbrek problemleriniz var ise, Kanser hastası iseniz, Ciddi kronik ya da mevsimsel astım hastalığınız var ise, Kan basıncını kontrol altına almak için beta-blokörü türü ilaçlar kullanıyorsanız, Trisiklik antidepresan ya da mono-amin oksidaz inhibitörleri türü antidepresan ilaç kullanıyorsanız, Kan basıncını kontrol altına almak için ACE-inhibitörü türü ilaçlar kullanıyorsanız.

ALUTARD SQ’yu aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ:

Eğer aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz doktorunuzu bilgilendiriniz;

Antihistaminler, kortikosteroidler ya da mast hücresi stabilizörleri gibi belirtileri/yakınmaları giderici antialerjik ilaçlar alıyorsanız, Alüminyum içeren ilaçlar alıyorsanız. Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa, sizin için geçerliyse, lütfen doktorunuza danışınız.

ALUTARD SQ’NUN yiyecek ve içecek ile kullanılması

Uygulama yöntemi açısından yiyecek ve içeceklerle etkileşimi yoktur.

Hamilelik: 

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

ALUTARD SQ gerekli olmadıkça hamilelik döneminde kullanılmamalıdır.

Ancak, tedavi sırasında hamile kalınması durumunda, doktorunuz, genel durumunuzu ve ALUTARD SQ ile yapılan önceki enjeksiyonlara karşı oluşan reaksiyonları değerlendirerek tedaviye devam edebilir.

Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Emzirme: 

İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

ALUTARD SQ’nun anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir.

Bu nedenle emzirmeye ya da tedaviye devam edip etmeme kararını verirken, emzirmenin çocuğunuz açısından faydası ile tedavinin sizin açınızdan faydasını dikkate alınız.

Araç ve makine kullanımı:

ALUTARD SQ tedavisi, motorlu araç ve makine kullanımını yorgunluk gibi istenmeyen etkiler sebebiyle, hafif ya da orta dereceli olarak etkiler.

ALUTARD SQ’nun içeriğinde bulunan bazı yardımcı maddeler hakkında önemli bilgiler:

ALUTARD SQ, her ml’sinde 1mmol’den (23 mg) daha az sodyum ihtiva eder. İçerdiği bu miktarın çok düşük olması sebebiyle herhangi bir uyarı gerekmemektedir.

DİĞER İLAÇLAR İLE BİRLİKTE KULLANIMI:

Aşağıda yer alan ilaçları doktorunuza bildirmelisiniz:

Alerjilerinizin belirtilerini/yakınmalarını giderici ilaçlar (antialerjik ilaçlar) (Alerji olduğunuzda vücudunuzun salgıladığı

Histamin maddesinin etkisini giderici ilaçlar (antihistaminikler), vücudun salgıladığı doğal kortikosteroid hormonuna benzer, sentetik iltahap giderci ilaçlar (kortikosteroidler) ya da solunum yollarındaki mast hücreleri üzerine etkili ilaçlar (mast hücre stabilizörü) gibi) alıyorsanız,

Alüminyum içeren ilaçlar alıyorsanız. Kan basıncını kontrol altına almak için (beta-blokörü ya da ACE inhibitörü türü) ilaçlar kullanıyorsanız,

Depresyona karşı ilaçlar (Trisiklik antidepresan ya da mono-amin oksidaz inhibitörleri türü) kullanıyorsanız,

Bağışıklık sisteminizi baskılayan bir tedavi görüyorsanız,

Eğer reçeteli ya da reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandınız ise veya son zamanlarda bu ilaç dışında herhangi bir aşılama yapıldıysa lütfen doktorunuza veya eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir