ECOPIRIN 100 MG 30 ENTERIK TABLET

ECOPIRIN 100 MG 30 ENTERIK TABLET Kullanma Talimatı - Nasıl kullanılır - Ne için kullanılır - Kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler - Yan Etkileri - Fiyatı - Saklanması

İlaç Hakkında Kısa Bilgi

İ.BARKOD:8699514040019
ETKİN MADDE:ASETILSALISILIK ASIT
REÇETE:NORMAL RECETE
İTHAL/İMAL:IMAL
EŞDEĞER KODU:E084C
SGK ETKİN MADDE KODU:SGKERW
SGK KAMU NO:A11404
ATC KODU:B01AC06
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ:4
FİRMA ADI:ABDI IBRAHIM
BİRİM/CİNSİ:MG
AMBALAJ MİKTARI:30

ATC Sınıflandırması

B – KAN VE KAN YAPICI ORGANLAR
B01 – ANTİTROMBOTİK AJANLAR
B01A – ANTİTROMBOTİK AJANLAR
B01AC – HEPARİN HARİÇ TROMBOSİT AGREGASYON İNHİBİTÖRLERİ
B01AC06 – ASETİLSALİSİLİK ASİT

10 toplam yorum

 1. Testarossa dedi ki:

  Miğde de erimeyen bağırsakta emilen enterik kılıf kaplı aspirindir. 100 Mg’lık 30 tabletten oluşuyor.

 2. Şeyda A. dedi ki:

  Doktorumunu hamileyen bana verdiği kanın pıhtılaşmasını önleyen kan sulandırıcı bir ilaç.

 3. Epinephrine dedi ki:

  Aspirin türevi, antitrombotik yani pıhtılaşmayı önleyen etken madde olarak asetilsalisilik asit içeren ateş düsürücü ve ağrı kesici ilaçtır. Birbirilerinden tek farkı telif haklarından dolayı başka isim verilmesi.

 4. Blind Rooster dedi ki:

  Asetilsalisilik asit etken maddeli, kan sulandırıcı özelliği bulunan damar tıkanıklığı problemi bulunan arkadaşıma doktor tarafından reçete edilen ilaç.

 5. Yuri Kasparov dedi ki:

  Anjiyo’dan sonra, pıhtı atma ihtimaline karşın doktorumun ömür boyu kullanacaksın diyerek reçete ettiği kan sulandırcı ilaç. Şimdiye kadar bir yan etkisini görmesemde, unutmadığım sürece hergün kulandığım ilaç.

 6. Yuki dedi ki:

  Ecopirin pro adlı ürün ile arasında ne fark var birisi söyleyebilir mi?

  • ilacrehberiniz dedi ki:

   İlk farkı ikisinin gramajlarının farklı olmasıdır. Yapılan çalışmalar sonrasında kardiyovasküler olay gelişimi açısından anlamlı bir fark saptanmaması sonucu hastalara 81 mg önerilmeye başlandı.
   Ecopirin 100 mg’a göre avantajı ise mide ile ilgili komplikasyonların Ecopirin Pro (81 Mg) kullananlarda daha az meydana gelmesidir.

 7. Beyaz Kedi dedi ki:

  Covid-19 enfeksiyonunun komplikasyonlarından biri olan pıhtı oluşması ve oluşabilecek bir emboliye karşı alınması istenen bir ilaçtır. İçeriğinde bulunan asetil salisilik asit sebebiyle pandemi sürecinde satış rakamları çok artımıştır. Öyle ki risklerine rağmen bazı insanlar tarafından enfeksiyona yakalanmadan dahi kullananlar olmuştur.
  Küçük bir uyarı yapmak gerekirse mide, bağırsak ve beyin kanaması geçirmiş insanların ve sağlam insanların dahi doktorlarına danışmadan kullanmamaları gerekmektedir.

 8. Otuzikiyetmiş dedi ki:

  Atrial Septal Defekt kapatılması sonrası Plavix’le birlikte doktorum tarafından reçete edilen ilacım. Şimdilik iki sıkıntı yaratıyor bende bir yerimi kestiğimde ince ince kanamalar oluyor ve zor duruyor. İkincisi ise bir yere çarptığımda vücudumda minik minik morluklar oluşuyor hemen.

 9. İnfelix Puella dedi ki:

  Benim gibi mide hastalarının dikkatli kullanması gereken ilaç. 2 ay düzenli kullandıktan sonra, haftalardır mide yanması, karın ağrısı, şişlik, gaz sorunlarına sebebiyet verdi bende. Sonradan öğrendim ki bunlar bu ilacın yan etkileriymiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir